Αθλητισμός

Το Λύκειο Σούδας έχει παράδοση στον αθλητισμό, ήδη από την εποχή που λειτουργούσε ως "Αθλητικό". Ακόμα και μετά από αυτό όμως, οι επιτυχίες συνεχίζονται!

Έχει το προνόμιο να χρησιμοποιεί τις υπάρχουσες αθλητικές εγκαταστάσεις που βρίσκονται πλησίον του σχολείου και συγκεκριμένα το κλειστό Γυμναστήριο, το ποδοσφαιρικό γήπεδο και ταυτόχρονα την αυλή του σχολείου μας.  Η χρήση των αθλητικών εγκαταστάσεων αναβαθμίζει το μάθημα της Φυσικής Αγωγής αλλά ταυτόχρονα παρακινεί τους μαθητές να ασχολούνται με τον αθλητισμό καθιστώντας το σχολείο μας αθλητικό πρότυπο.

26/2/2018: Το Λύκειο Σούδας πρωταθλητής στο βόλει κοριτσιών

Η ομάδα βόλει κοριτσιών του σχολείου μας, συνεχίζοντας την παράδοση που έχει στο άθλημα αυτό, νίκησε στον τελικό το Λύκειο Ακρωτηρίου και αναδείχτηκε πρωταθλήτρια στο Νομό Χανίων. Συγχαρητήρια στις παίκτριες μας!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ.

ΧΑΝΙΩΤΙΚΑ ΝΕΑ: Το Λύκειο Σούδας πήρε και φέτος την ....κούπα!