Εκδρομές

Οι ημερήσιες και πολυήμερες εκδρομές του σχολείου μας αποτελούν σημαντικό κομμάτι της σχολικής μας ζωής, στο οποίο δίνουμε ιδιαίτερη αξία. Γι' αυτό επιδιώκουμε να σχεδιάζουμε και να οργανώνουμε εκδρομές που συνδυάζουν την εκπαιδευτική και παιδαγωγική διάσταση, χωρίς όμως να παραμελούμε και τη διάσταση της ψυχαγωγίας και της διασκέδασης που συντελούν στη μείωση του άγχους των μαθητών και στην ανάπτυξη των διαπροσωπικών σχέσεων. Απώτερος στόχος μας είναι η συμμετοχή μας σε ευρωπαϊκά προγράμματα ανταλλαγής μαθητών και η οργάνωση πολυήμερης εκδρομής στο εξωτερικό.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

11-1-2019

Την Πέμπτη  31 Ιανουαρίου 2019 οι μαθητές της Θετικής Κατεύθυνσης της Γ΄ και Β΄ τάξης  του Λυκείου μας  θα επισκεφθούν το Πανεπιστήμιο Κρήτης  στο Ηράκλειο και θα ξεναγηθούν  στις  σχολές .

Αρχηγός εκδρομής: Τζέτζιας Χρήστος

Συνοδοί εκδρομής: Ζώη Αργυρώ, Μαρκουλάκη Ελένη