Εκδρομές

Οι ημερήσιες και πολυήμερες εκδρομές του σχολείου μας αποτελούν σημαντικό κομμάτι της σχολικής μας ζωής, στο οποίο δίνουμε ιδιαίτερη αξία. Γι' αυτό επιδιώκουμε να σχεδιάζουμε και να οργανώνουμε εκδρομές που συνδυάζουν την εκπαιδευτική και παιδαγωγική διάσταση, χωρίς όμως να παραμελούμε και τη διάσταση της ψυχαγωγίας και της διασκέδασης που συντελούν στη μείωση του άγχους των μαθητών και στην ανάπτυξη των διαπροσωπικών σχέσεων. Απώτερος στόχος μας είναι η συμμετοχή μας σε ευρωπαϊκά προγράμματα ανταλλαγής μαθητών και η οργάνωση πολυήμερης εκδρομής στο εξωτερικό.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ & ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗ ΧΑΝΙΩΝ

3-4-2019

Την Δευτέρα 8-4-2019 θα είναι ημέρα γνωριμίας με το Πολυτεχνείο των μαθητών  της ομάδας Προσανατολισμού Θετικών

Επιστημών της Β΄ & Γ΄ καθώς και μαθητών Α΄ τάξης  του Λυκείου μας.

Τους μαθητές θα συνοδεύσουν οι καθηγητές: Αγγελάκη Αγάπη, Ζώη Αργυρώ, Τζέτζιας Χρήστος.

Επίσης την Δευτέρα  8-4-2019 θα πραγματοποιηθεί  ο περίπατος  του Απριλίου  με  ξενάγηση  των μαθητών μας  στην παλιά πόλη των Χανίων & στο Μητροπολιτικό ναό της πόλης μας.