''ΧΟΡΕΥΩ, ΑΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ''

Το σχολείο μας συμμετείχε κατά τη διάρκεια της περσινής σχολικής  χρονιάς στο πρόγραμμα dancingt to connect του  ιδρύματος Ωνάση με μια ομάδα  22 μαθητών από την πρώτη λυκείου. Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε στη διάρκεια 40 ωρών εκτός σχολικού προγράμματος ενώ το χορογραφικό αποτέλεσμα παρουσιάστηκε   στα Χανιά στο θέατρο Μίκης Θεοδωράκης και στην Αθήνα στο θέατρο της "Στέγης Γραμμάτων και Τεχνών".Μέσα από το πρόγραμμα οι μαθητές μας ήρθαν σε επαφή με το σύγχρονο χορό ενώ παράλληλα βίωσαν τη χαρά της συνεργασίας  και της αυτοέκφρασης και συνηδειτοποίησαν την αξία της  μεθοδικότητας και της εργατικότητας. Υπεύθυνοι χορευτές για την ομάδα του σχολείου μας ήταν η Κάντυ Καρρά και ο Αντώνης Στρούζας τους οποίους και θερμά ευχαριστούμε.

Υπεύθυνες καθηγήτριες για την υλοποίηση του προγράμματος ήταν η κ. Βούλα Βλαχάκη και η κ. Ελένη Παϊζη.

δειτε το βιντεάκι  ΕΔΩ