Προγράμματα 2019-20

Εκτός των υπόλοιπων, τη φετινή σχολική χρονιά λειτουργούν στο σχολείο τα παρακάτω προγράμματα:

• Αγώνες επιχειρηματολογίας – Λόγοι/αντίλογοι και ρητορικά γυμνάσματα.

Το πρόγραμμα εντάσσεται στα πολιτιστικά. Συντονίστρια εκπαιδευτικός Λαμπρινάκη Νεκταρία και συμμετέχουσα η Μαράκη Μαρία. Συμμετέχοντες μαθητές 6. Οι συναντήσεις πραγματοποιούνται στο χώρο του σχολείου.

• Περιβαλλοντικό πρόγραμμα με τίτλο: «Περπατώ και εξερευνώ τα δημιουργήματα της φύσης και των ανθρώπων».

Εντάσσεται στη θεματολογία: Περιβαλλοντική εκπαίδευση. Συντονίστρια η κα Μαράκη Μαρία και συμμετέχουσα η κα Κουτσουρίδου Όλγα. Συμμετέχοντες 35 μαθητές.

• Πρόγραμμα θεατρικής παιδείας με συντονίστρια την κα Παϊζη Ελένη και συμμετέχουσες κα Αντέλλη και κα Μαρκουλάκη. Θεατρική παράσταση: «Η αυλή των θαυμάτων» του Ιάκωβου Καμπανέλλη.

Οι συναντήσεις γίνονται στο χώρο του σχολείου. Το σύνολο των συμμετεχόντων μαθητών είναι 25.