Ανακοίνωση για τις Πανελλαδικές

Αγαπητοί μας μαθητές και μαθήτριες,
Προκειμένου να συμμετέχετε στις Πανελλαδικές εξετάσεις, είναι υποχρεωτικό  να υποβάλλετε ηλεκτρονικά την αίτηση δήλωση στο email  του σχολείου μας (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.), από την Τετάρτη 25 Νοεμβρίου έως και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου. Mη εμπρόθεσμη υποβολή της αίτησης έχει συνέπειες στη συμμετοχή σας. Σας επισυνάπτουμε την αίτηση-δήλωση(Α-Δ), τις οδηγίες για την αίτηση – δήλωση και τον πίνακα Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021, ο οποίος σας ενημερώνει για την επιλογή ενός μόνο συγκεκριμένου επιστημονικού πεδίου, ανάλογα με τον προσανατολισμό και για τα δύο μαθήματα αυξημένης βαρύτητας. Στο σημείο που σας ζητάει η αίτηση – δήλωση την  αστυνομική ταυτότητα, πρέπει να συμπληρώσετε τα γράμματα και τους αριθμούς. Επίσης τα ονόματα να τα γράψετε  χωρίς υποκοριστικά, ακριβώς όπως στην ταυτότητα. Αν θέλετε να συμμετέχετε στα ΤΕΦΦΑ πρέπει τώρα να το δηλώσετε διότι αργότερα δεν μπορείτε. Επίσης, όσοι παρακολουθείτε προσανατολισμό Θεωρητικών Σπουδών ή προσανατολισμό Οικονομίας και Πληροφορικής, καλό είναι να δηλώσετε συμμετοχή σε μία ή περισσότερες γλώσσες, στις οποίες θα συμμετέχετε στις Πανελλαδικές εξετάσεις, αν τελικά επιθυμείτε, καθώς  έτσι σας ανοίγονται περισσότερες σχολές.