Επίσκεψη και παιδαγωγικό πρόγραμμα e-twining "

Το σχολείο μας συνεχίζει, στο πλαίσιο της αδελφοποίησης με το Λύκειο Αγίου Νεοφύτου Πάφου,  το πρόγραμμα e-twining στο οποίο είναι ενταγμένο  για τα σχολικά έτη 2016-17 και 2017-18. Η παιδαγωγική ομάδα που υλοποιεί το πρόγραμμα αποτελείται από τη διευθλυντρια του σχολείου κ. Μαράκη Μαρία, η οποία είναι υπεύθυνη του προγράμματος και τους εκπαιδευτικούς Λαμπρινάκη Νεκταρία και Χατζή Αθανάσιο. Το θέμα που εκπονεί το σχολείο είναι :"Τα Χανιά μέσα από το στίχο"  Οι συναντήσεις των μαθητών πραγματοποιούνται κάθε Παρασκευή από τις 2 ώς τις 3 μ.μ.

Οι μαθητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα είναι οι:

Σταυρουλάκης Γιάννης, Νατσίδης Ευάγγελος, Παπαγεωργίου Μιχάλης, Κουντουράκης Οδυσσέας, Κουντουράκης Μίνως, Κοκολάκης Λευτέρης, Φιωτάκης Νίκος, Ζερβού Φερενίκη, Μαρκοπούλου Κων/να, Τζατζιμάκης Διομήδης, Κουριδάκη Αριστέα, Κριτσωτάκης Ιωσήφ, Μαστοράκη Μαρίνα, Γιωτάκος Δημοσθένης, Κρομμυδάκης Στυλαινός, Μαρκετάκη Βικτωρία, Σκουλουδάκης Στέφανος, Τσιχλάκης Θοδωρής, Βεργεράκη Βαγγελι΄, Μπελιβάνη Αναστασία.