Διάκριση στις επόμενες φάσεις του διαγωνισμού Alan Turing

Με επιτυχία στέφθηκε η συμμετοχή της ομάδας του σχολείου μας στη 2η και στην 3η φάση του διαγωνισμού Alan Turing. Δεκατρείς ομάδες από όλη τη χώρα προκρίθηκαν και διαγωνίστηκαν στη 2η φάση, στην οποία οι "Κρυπτοκροκόδειλοι" πέτυχαν τη 2η καλύτερη βαθμολογία! Προκρίθηκαν έτσι στην τελική φάση (προκρίθηκαν οι 6 πρώτες ομάδες της 2ης φάσης), όπου κατέλαβαν την 4η θέση. Ευχόμαστε το σχολείο να συνεχίσει και τα επόμενα χρόνια να συμμετέχει στο διαγωνισμό και στον Αντρέα, τον Άγγελο και το Νίκο να έχουν πολλές ακόμα χαρές στη ζωή τους.

Διάκριση στο διαγωνισμό Alan Turing

Σημαντική διάκριση είχε το σχολείο μας στον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης Alan Turing 2023-24. Συγκεκριμένα, η ομάδα "Κρυπτοκροκόδειλοι" πρώτευσε, στην πρώτη φάση του διαγωνισμού, μεταξύ των ομάδων από σχολεία της Κρήτης, πετυχαίνοντας έτσι την πρόκρισή της στη 2η φάση, που θα γίνει στην Πάτρα, στις 13-04-2024. Η ομάδα αποτελείται από τους: Δασκαλάκη Ανδρέα, Λειβαδιωτάκη Άγγελο και Νικολακάκη Νικόλαο. Συγχαρητήρια στα παιδιά και ευχόμαστε να έχουν ανάλογη συνέχεια!

Συγχαρητήρια!

Στις φετινές Πανελλαδικές Εξετάσεις είχαμε τη χαρά να δούμε 3 μαθητές μας να διακρίνονται:

• Σένχοφ Θεόδωρος - Ντίτερ: 1ος στο ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΧΑΝΙΑ)
  • Σολανάκης Κωνσταντίνος: 1ος στο ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)
  • Γιανναράκης Εφραίμ: 2ος στην ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ (ΣΝΔ) ΜΑΧΙΜΟΙ

Ευχόμαστε στα παιδιά καλή σταδιοδρομία!

Επιτυχίες μαθητών μας στον Ευκλείδη

Δυο μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν φέτος στον Μαθηματικό διαγωνισμό "Θαλής". Ο Μανώλης Πυροβολάκης της Α τάξης και ο Μανώλης Αλεξανδράκης της Β Τάξης, θα συνεχίσουν την προσπάθειά τους στον επόμενο διαγωνισμό, τον "Ευκλείδη". Συγχαρητήρια παιδιά και καλή συνέχεια!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ

Σχετική εικόνα

Μεγάλες επιτυχίες φέτος για τους μαθητές του Λυκείου μας, με το ποσοστό επιτυχίας να  φτάνει  στο 92,3%.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες και βέβαια στους πρώτους των πρώτων  με βάση τη σειρά εισαγωγής  στις σχολές προτίμησης τους.

Οι πρώτοι των πρώτων λοιπόν για το Λύκειο μας είναι:

Τζατζιμάκης  Διομήδης πρώτος στην Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Δείτε τη συνέντευξη https://flashnews.gr/post/399682/xaniwths-eishxthh-prwtos-sthn-sxolh-naytikwn-dokimwn

Ρετσινά Άννα Μαρία  δεύτερη στο Οικονομικό   Πανεπιστήμιο Ρεθύμνου

Δείτε τη συνέντευξη http://www.haniotika-nea.gr/chaniotikes-epitichies/